Kurumsal

Sektörün merkezinin Konya olması beraberinde tarım makinaları üreticilerinin de bu bölgede gelişmesine ve büyümesine olanak sağladı.Türkiyenin önde gelen tarım makinası üreticilerinin bulunduğu Konya'da bugün sektörün nabzı Dünya ile aynı anda atıyor.Bu önemli üreticilerden biri de Alparslan tarım.

1969 yılında kurulan ve Konya'nın köklü sanayi kuruluşları arasında yer alan Alparslan Tarım Makinaları sanayii ve ticaret A.Ş. Konya 1. organize sanayi bölgesinde 15.000 m² si kapalı toplam 25.000 m² alanda faaliyetine devam ediyor. Sürekli teknolojiyi takip eden ve ileri teknolojiye sahip makina parkını tecrübesiyle birleştiren Alparslan tarım, yeni lazer kesim, plazma ve robot kaynak yatırımlarıyla gücüne güç kattı. Yatırımlarına eklediği en güçlü ve hızlı lazer kesim tezgahıyla diğer sanayi kuruluşlarının kesim işlerini de itina ile takip eden Alparslan tarım, üretim ve ürün kalitesinde sürekli iyileştirmeye gitmektedir.

Hep daha iyiye ulaşma gayreti içinde olan Alparslan Tarım Ar-Ge çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Traktör ön yükleyici, Beko Loader kazıcı, Havalı Sistem Kombine Harman Makinası, Helezonlu Kombine Harman Makinası, Kabuk soyuculu Kombine Harman Makinası, Sap Taşıma Sistemli Kombine Harman Makinası, Depolu Mobil Sistem Harman Makinası, Saman Aktarma Makinası, Tamburlu Çayır Biçme Makinası, Koşullandırıcılı Çayır Biçme Makinası, Şanzumanlı Ot Toplama Tırmığı, Kombine Hububat Ekim Mibzeri, Pnomatik Ekim Mibzeri, Diskli Pulluk ve Hamur Karma Makinası imalatı gerçekleştiren Alparslan tarım, tüketicisine her yıl daha kapsamlı, daha teknolojik ürünler sunmaktadır.Ayrıca 2000 yılından buyana new holland traktörleri, biçer döver ve zirai ekipmanları İç Anadolu bölge bayiliğini yürüten Alparslan tarım tüketicisine tam hizmet sunmaktadır. Ürünlerinin iç yapısında olduğu kadar estetiğine de önem veren Alparslan tarım, müşterilerinin takdir ve eleştirileri doğrultusunda üretimine yön vermektedir. Bu doğrultuda üretim ve ürünlerini modern bir yapıya kavuşturan Alparslan Tarım, bu yapının sürdürülebilmesi ve geliştirilebilmesi için kalite ve yönetim standartlarını tavizsiz uygulamaktadır. Müşteri odaklı bu üretim anlayışının bir sonucu olarak Alparslan Tarım bugün yurt içinde ve yurtdışında önemli bir pazar payına sahiptir. Fas, Yemen, Mısır, Sudan, Cezayir, Kırgızistan, İran, Irak, Suriye, Tunus, Makedonya, Slovenya, Yunanistan ve Fransa başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihracat yapan Alparslan tarımın önceliği müşteri memnuniyeti ve bunun bilinciyle, tüketicisine ve topluma karşı olan sorumluluklarını yerine getirmek ve teknolojiyi takip ederek kaliteli ürünler üretip sektörde öncülük etmektir.